Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIII Niedziela Zwykła 2017-07-02

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w dni powszednie Msze św. wieczorne sprawowane są o godz. 19.00.

We środę o godz. 18.30 odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek lipca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 18.30. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 19.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie podczas nabożeństw, dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorośli dodatkowo w piątek od godz. 18.00.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 16.00 w Kaplicy Cmentarnej. Z tej racji nie będzie za tydzień Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30. Warto w najbliższych dniach uporządkować groby swoich bliskich. Osoby, które nie złożyły jeszcze w tym roku ofiary na sprzątanie kościoła i Cmentarza proszone są o uczynienie tego w najbliższym czasie. Koperty znajdują się na stojaku w kościele.

„Bóg zapłać” parafianom, którzy ofiarują kwiaty do ozdobienia ołtarzy. Jest to piękny wyraz ich wiary i troski o kościół w którym się modlimy.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.