Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XII Niedziela Zwykła 2024-06-23

XII Niedziela Zwykła 2024-06-23

W naszej parafii gościmy dzisiaj przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo. Dziękujemy im za przybliżenie nam ich Wspólnoty oraz świadectwo. Po Mszach św. członkowie Wspólnoty będą rozprowadzali przed kościołem własnoręcznie wykonane dewocjonalia.

Trwa miesiąc czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy dzisiaj o godz. 15.15 a w dni powszednie o godz. 17.45.

W sobotę wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy ich, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyły we Mszy św. w naszym kościele. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI, w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

Kuria Diecezjalna informuje: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw.”

Jak widzimy – w przypadku zdecydowanej większości dzieci z klasy trzeciej (tych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii i chodzą do szkoły na terenie naszej parafii) nic się nie zmienia. Natomiast rodziców dzieci, które należą do naszej parafii a chodzą do szkoły poza naszą parafią oraz dzieci, które chodzą do szkoły na terenie naszej parafii a mieszkają w innej parafii prosimy o kontakt z ks. proboszczem. W najbliższy wtorek o godz. 18.30 w sali na plebanii odbędzie się w tej sprawie spotkanie z ks. proboszczem. Postaramy się wspólnie znaleźć dobre rozwiązanie tej nowej sytuacji. Zapraszamy.