Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XII Niedziela Zwykła 2022-06-19

XII Niedziela Zwykła 2022-06-19

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Niech Chrystus obficie obdarzy Was swoją łaską. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie, aż do piątku włącznie o godz. 17.30.

We wtorek w naszym kościele po Mszy św. wieczornej będzie można zobaczyć przedstawienie pt. „Tajemnica Eucharystii”. Spektakl trwa ok. 45 min. a przygotowała go młodzież z Parafii Nawojowa. Po skończonym przedstawieniu przedstawiciele młodzieży z Nawojowej będą pod kościołem zbierać ofiary do puszek, które pragną przeznaczyć na swój wakacyjny wyjazd na Festiwal Młodych w Medjugorie. Zachęcamy do obejrzenia tego spektaklu.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji oraz Mszy św. wieczornej kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa. Tego dnia obchodzić będziemy także Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się w Kościele o świętość życia kapłanów. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.

Piątek to także ostatni dzień roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny o godz. 8.00.

Dobiegają końca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na ostatnie spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie zapraszamy także członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W sobotę obchodzić będziemy Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie śpiewał Szalowski Zespół Wokalny. Po zakończonej Mszy św. Zespół wykona krótki koncert pieśni religijnych. Zechciejmy skorzystać z okazji ubogacenia się pięknem śpiewu kościelnego.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.