Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XII Niedziela Zwykła 2020-06-21

XII Niedziela Zwykła 2020-06-21

W dniu dzisiejszym w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. Cieszymy się, że trzynaście dzieci po raz pierwszy przyjmie do swego serca Chrystusa. Zechciejmy ich otoczyć naszą modlitwą. Przez cały tydzień zapraszamy te dzieci wraz z ich rodzicami do kościoła na Mszę św. w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za „dar ołtarza” – nowy, piękny mszał do odprawiania Mszy św.

Dzisiaj w całej naszej diecezji przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Modlimy się w intencji wszystkich rodzin, aby były „domowymi Kościołami” w których wszyscy mogą wzrastać w wierze i wzajemnej miłości. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

We środę wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. są sprawowane jak w dni powszednie.

Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii oraz Parafii Przysietnica i Parafii Moszczenica odbędzie się we wtorek 30 czerwca o godz. 14.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Okazja do spowiedzi św. dla tej młodzieży oraz jej krewnych codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Uczniów Szkoły Podstawowej w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. na podziękowanie za miniony rok nauki we czwartek o godz. 16.00. Natomiast kandydatów do bierzmowania, wraz z ich świadkami, zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną i spotkanie po niej.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji miesiąca czerwca, odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej. 

W najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Kościół zachęca, abyśmy w trosce o dobro naszej Ojczyzny wzięli udział w tym ważnym dla Polski wydarzeniu. Głosujmy zgodnie ze swoim sumieniem. Wspierajmy tego kandydata, którego poglądy i dotychczasowe działanie, naszym zdaniem, najbardziej są zbliżone do tego czego uczy nas Ewangelia. Warto pomóc osobom starszym lub samotnym, które chciałyby wziąć udział w wyborach, a same nie mogą tego uczynić np. poprzez ich ew. podwiezienie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu „Najświętsze serce”. Film ukazuje nam historię objawienia przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque oraz obietnice, które złożył Chrystus wszystkim, którzy będą czcić Jego Najświętsze Serce. Film można obejrzeć do czwartku włącznie o godz. 17.00.

W dniu dzisiejszym odbędzie się niezwykły koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym także z Polski. W programie przewidziana jest muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Internetowa transmisja odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com.

W Tarnowie powstała Fundacja SPES zajmująca się pomocą rodzicom, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia. Członkowie Fundacji wywodzący się z Kręgów Domowego Kościoła oferują rodzicom po stracie pomoc psychologiczną, duchową i medyczną. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.fundacjaspes.pl