XII Niedziela Zwykła 2017-06-25

Przeżywamy dzisiaj w naszej diecezji tzw. Niedzielę Synodalną. Modlimy się o dobre owoce przygotowywanego Synodu Diecezjalnego. U ministrantów możemy pobrać obrazki z modlitwą w intencji Synodu.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Serca pana Jezusa.

Nowenna do Matki Bożej, jak zwykle, odprawiona zostanie we środę o godz. 17.30. Natomiast po Mszy św. wieczornej we środę zapraszamy na spotkanie na plebanię członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

We czwartek wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

W najbliższą sobotę rozpoczyna się lipiec. W lipcu i sierpniu Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00. W I sobotę odmówimy różaniec o godz. 18.30 a po nim zostanie odprawiona Msza św. z rozważaniem.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym można znaleźć artykuł poświęcony naszej parafii. Do „Małego Gościa Niedzielnego” dołączona jest natomiast płyta z piosenkami zespołu „Arka Noego”.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II, środę – kl. III, czwartek – kl. IV, piątek – kl. V, w sobotę – kl. VI. Uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy we środę. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się dzieci. Najpilniejsze z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

Członkinie Róży im. św. Kingi prosimy o prowadzenie w lipcu Godzinek.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą sobotę w Tuchowie rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Program odpustu zamieszczony jest w gablocie.

Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców Na Jasną Górę. Wyjazd nastąpi z parkingu koło kościoła w niedzielę 2 lipca o godz. 4.30. Zgłoszenia nauczycieli (zarówno aktualnie pracujących jak i emerytów) przyjmowane są w zakrystii. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.

NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych zaprasza na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd nastąpi spod Wiejskiego Domu Kultury w Łazach Biegonickich w dniu 16 lipca o godz. 5.50. Koszt przejazdu wynosi 30 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Marian Fryc, Łazy Biegonickie 14.

W dniach 17 – 25 sierpnia, pod hasłem „Kim właściwie On jest? Idźcie i głoście” odbędzie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy przyjmowane są w parafii do końca lipca. Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób każda następna płaci 60 zł. Drugie i kolejne dziecko z rodziny (do klasy VI włącznie) płaci tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymkatarnowska.pl