Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XI Niedziela Zwykła 2021-06-13

XI Niedziela Zwykła 2021-06-13

Cieszymy się, że poprawia się sytuacja epidemiczna w Polsce. Nowe przepisy sanitarne ogłoszone przez władze państwowe praktycznie umożliwiają uczestnictwo we Mszy św. wszystkim, którzy tego pragną. W związku w powyższym biskupi polscy odwołują udzielone kilka miesięcy temu dyspensy. Począwszy od najbliższej niedzieli wszyscy zdrowi katolicy są zobowiązani pod grzechem do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę i święto.

Dzisiaj w naszej parafii wypada Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na prace parafialne. W tym miesiącu planowane jest zamontowanie poręczy przy schodach przed kościołem oraz wykonanie dojazdu technicznego przy cmentarzu parafialnym. Trwają także prace związane z udostępnieniem parafianom możliwości zwiedzenia wieży kościoła.

Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wtorek wypada 9 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o jego osobie i posłudze w naszych modlitwach.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Organizatorzy zapraszają wszystkich na Mszę św. w intencji rodzin sprawowaną przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu o godz. 11.00. Msza św. będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Informujemy, że kolejne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się we środę 23 czerwca po Mszy św. wieczornej.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.