Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XI Niedziela Zwykła 2020-06-14

XI Niedziela Zwykła 2020-06-14

Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała – strażakom, osobom, które niosły sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami. Licznie zgromadzonym wiernym. Niech Chrystus obficie obdarzy Was swoją łaską. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła dzisiaj po Nieszporach o godz. 15.00 a w dni powszednie, aż do piątku, po Mszy św. wieczornej.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Również dzisiaj w naszej parafii – „Niedziela Inwestycyjna”. Wszystkim wspierającym działalność parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jutro wypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Dzieci I Komunijne zapraszamy na próbę śpiewu we wtorek o godz. 17.00 oraz na próbę przed uroczystością we czwartek o godz. 16.00.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej i procesji kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się w Kościele o świętość życia kapłanów. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.

Spowiedź święta dzieci i ich rodzin przed I Komunią św. odbędzie się w sobotę o godz. 8.30. Natomiast uroczystość I Komunii św. przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę o godz. 10.30. Prosimy, aby w tej Mszy św. uczestniczyli głównie dzieci komunijne oraz ich krewni.

Najbliższa niedziela to w naszej diecezji Diecezjalne Święto Rodziny. Modlitwą pragniemy otoczyć wszystkie nasze rodziny.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.