Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

X Niedziela Zwykła 2018-06-10

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na odnowę polichromii w prezbiterium kościoła. „Bóg zapłać” za ofiarność na ten cel.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. 

We środę 13 maja wypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. z kazaniem o godz. 18.00 a po niej procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

We czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.

W piątek przypada 6 rocznica objęcia diecezji przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 

Z radością informujemy, że w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi przyjęcie kolejnych kandydatek do Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej. Dziękujemy Siostrze Opiekunce, gratulujemy Rodzicom oraz dziewczętom wzrastania we czci do Matki Bożej. 

W ostatnich tygodniach wykonano prace związane z uporządkowaniem i zabezpieczeniem wnętrza wieży kościelnej. Prace te wykonywali bezinteresownie: Faron Jan, Górka Józef, Marczyk Stanisław, Wolak Marian. „Bóg zapłać” za zaangażowanie w sprawy parafii. 

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

W najbliższą sobotę w godz. 8.00 – 16.00 na stadionie Biegoniczanki odbędzie się III Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca oraz IV Festyn Rodzinny. Warto wziąć udział w tym Biegu pomagając zdobyć potrzebne środki na rehabilitacje naszej parafianki 18 – letniej Oli Kucharskiej. Podczas Festynu zostanie też rozegrany mecz Szkoła kontra OSP Biegonice o puchar Proboszcza parafii. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz są rozdawane pod kościołem. Serdecznie zapraszamy.

 

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Kurzeja z ul. Elektrodowej. Jego pogrzeb będzie odprawiony dzisiaj o godz. 13.30 w kaplicy cmentarnej. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …