Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Wzajemna wymiana darów – Goście z Ukrainy

W sobotę i niedzielę 15 i 16 października w naszej parafii gościliśmy trójkę wolontariuszy z Ukrainy. Podczas każdej Mszy św. modlili się oni wspólnie z nami i śpiewali pieśni religijne. Piękny śpiew naszych Gości oraz świadomość wojennej rzeczywistości, która jest ich udziałem wzbudzały na twarzach parafian na przemian uśmiech radości i łzy wzruszenia. Po Mszach św. wielu parafian zostawało na chwilę wysłuchując krótkiego występu pieśni a potem gromadziło się wokół stoiska z przywiezionymi z Ukrainy pamiątkami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone były na rzecz dzieci w Domu Dziecka w Tarnopolu. Po niedzielnej kolacji nasi Goście wrócili na Ukrainę zabierając ze sobą mnóstwo darów zebranych w ciągu dwóch tygodni przez naszych parafian. Zdjęcia można zobaczyć tutaj