Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Wypominki narodowe w Biegonicach

Wypominki narodowe w Biegonicach

W piątek 25 listopada w biegonickim kościele licznie zebrała się młodzież z naszej parafii oraz kilku parafii dekanatu Stary Sącz. Okazją do modlitewnego spotkania były Wypominki Narodowe przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Specjalnie przygotowana dekoracja przypomniała zebranym ważniejsze wydarzenia z historii Polski ostatnich dwóch wieków. Teksty czytanych przez młodzież wierszy i rozważań ukazywały bohaterstwo Polaków walczących w ciągu wieków o niepodległość Polski. Śpiewane pieśni religijne i odmawiane modlitwy sprawiały, że spotkanie było nie tylko wspomnieniem minionych wydarzeń historycznych ale także wspólną modlitwą. Kapłani posługujący w konfesjonałach jednali chętnych z Bogiem. Po Wypominkach dekanalny duszpasterz młodzieży wygłosił okolicznościowe kazanie. Nabożeństwo zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu. Ale nie był to jeszcze koniec całego spotkania bo młodzi parafianie zaprosili swoich rówieśników do Sali przy plebanii, gdzie mogli oni napić się ciepłej herbaty i poczęstować kanapkami i ciastem przygotowanymi przez kilka Mam z naszej parafii. DZIĘKUJEMY.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj