Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VIII Niedziela Zwykła 2020-02-27

VIII Niedziela Zwykła 2020-02-27

W naszej parafii trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i zakończy się Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 15.00. Będzie ona miała charakter modlitwy w ciszy przed Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramentem.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

We wtorek 1 marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy jeszcze po zakończeniu II wojny światowej cierpieli i walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Podczas wszystkich Mszy św. kapłani posypią nasze głowy popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00.

Apel Biskupa Tarnowskiego

Papież Franciszek i Biskup Tarnowski apelują, aby Środa Popielcowa była dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele w Popielec będziemy śpiewać przebłagalne Suplikacje po każdej Mszy św. prosząc o dar pokoju i zakończenie działań wojennych. W tej intencji we środę zostanie odprawiona Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Zgodnie z Apelem Biskupa tarnowskiego już dzisiaj oraz w najbliższą środę po Mszach św. członkowie parafialnego oddziału Caritas zbierać będą ofiary do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Zgodnie z dawną tradycją oraz zaleceniami Kościoła w okresie Wielkiego Postu nie używamy organów i nie ozdabiamy ołtarzy kwiatami. Ma to podkreślić pokutny charakter Wielkiego Postu.

Podobnie jak w ubiegłych latach codziennie w dni powszednie Wielkiego Postu chcemy stworzyć dodatkową okazję do indywidualnej modlitwy. Zapraszamy do modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątki, wyjątkowo, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszą św. wieczorną a Drogą Krzyżową. Zachęcamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem. Codziennie będzie się też modlił kapłan, którego w razie potrzeby można poprosić o spowiedź św.

12 marca br. wypada 400 rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

Z tej okazji odpowiadając na apel polskich biskupów, podobnie jak w wielu innych parafiach, rozpoczniemy w najbliższy czwartek dziewięciodniową modlitwę Nowenny o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, za pośrednictwem patrona naszej Ojczyzny. Modlitwy będziemy odmawiać w dni powszednie na początku adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Gorzkich Żalach. W pierwszy dzień Nowenny tj. w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy rozpoczniemy po zakończeniu adoracji prowadzonej od 17.30 przez członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie a więc przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza Królewicza. Po Mszy św. rannej i wieczornej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszami oraz w piątek od godz. 17.00.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30 (przygotowane przez młodzież). Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 14.30. Niedzielna Msza św. popołudniowa sprawowana będzie, jak zwykle, o godz. 15.30.

W najbliższą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci na plebanię na kolejne spotkanie z serii „Poznaj świętego Patrona”. Natomiast z okazji I soboty miesiąca zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej z rozważaniem o tematyce Maryjnej o godz. 17.00. Na zakończenie nabożeństwa będzie obrzęd Komunii św. Msza św. o godz. 18.00 będzie już Mszą św. „niedzielną”.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o poprowadzenie w marcu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.