Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VIII Niedziela Zwykła 2019-03-03

VIII Niedziela Zwykła 2019-03-03

Dzisiaj w naszej parafii ostatni dzień Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Zakończenie adoracji Nieszporami o godz. 15.00.

W poniedziałek wypada święto św. Kazimierza Królewicza.

We środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Kapłan posypie naszą głowę popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne.

Zgodnie z dawną tradycją oraz zaleceniami Kościoła w okresie Wielkiego Postu nie używamy organów i nie ozdabiamy ołtarzy kwiatami. Ma to podkreślić pokutny charakter Wielkiego Postu.

W Roku Jubileuszu 750-lecia naszej parafii chcemy stworzyć dodatkową okazję do indywidualnej modlitwy. Codziennie w dni powszednie przez cały Wielki Post (począwszy od Środy Popielcowej) w godz. 19.00 do 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątki, wyjątkowo, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszą św. wieczorną a Drogą Krzyżową. Zachęcamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem. Codziennie będzie się też modlił kapłan, którego w razie potrzeby można poprosić o spowiedź św.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30 (przygotowane przez młodzież). Ks. Mariusz zaprasza młodzież pragnącą włączyć się w przygotowywanie Drogi Krzyżowej na spotkanie na plebanię we środę po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 14.30.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. Ofiary na tacę przeznaczone są na malowanie kościoła. Bardzo chcielibyśmy dokończyć malowanie przed tegorocznym Odpustem Jubileuszowy. Dlatego w miarę możliwości prosimy o większe ofiary na ten cel.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Miło nam poinformować, że zgodnie z oficjalnymi danymi w ub.r „Gość Niedzielny” był najliczniej sprzedawanym tygodnikiem opinii w Polsce wyprzedzając tygodniki: „Polityka”, „Newsweek Polska” i „Sieci”.

Proszono nas o Ogłoszenie

Szkoła Podstawowa w Biegonicach zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 7 marca w godz. 17.00 – 18.00.