Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VII Niedziela Zwykła 2020-02-23

VII Niedziela Zwykła 2020-02-23

W naszej parafii trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – dzisiejsze modlitwy są prowadzone przez przedstawicieli poszczególnych dzielnic parafii.                                   

W bieżącym roku ks. Stefan kard. Wyszyński zwany Prymasem Tysiąclecia zostanie ogłoszony błogosławionym. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia filmu „Prymas w Komańczy” dzisiaj o godz. 16.30 w Sali na plebanii. Film ukazuje pobyt uwięzionego Prymasa w Komańczy oraz genezę Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Wszyscy są mile widziani, projekcja jest bezpłatna.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła.

Uczniów klasy ósmej oraz przynajmniej po jednym rodzicu każdego z nich zapraszamy na jutrzejszą Mszę św. wieczorną, nabożeństwo do św. Wawrzyńca oraz spotkanie na plebanii. Spotkanie jest związane z bliskim już terminem bierzmowania. 

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. We Środę Popielcową podczas wszystkich Mszy św. kapłani posypią nasze głowy popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w  proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 6.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie uczniów naszej szkoły podstawowej oraz nauczycieli.

Zgodnie z dawną tradycją oraz zaleceniami Kościoła w okresie Wielkiego Postu nie używamy organów i nie ozdabiamy ołtarzy kwiatami. Ma to podkreślić pokutny charakter Wielkiego Postu.

We czwartek w wypada święto św. Kazimierza Królewicza.

Podobnie jak w ubiegłym roku codziennie w dni powszednie Wielkiego Postu chcemy stworzyć dodatkową okazję do indywidualnej modlitwy. Zapraszamy do modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątki, wyjątkowo, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszą św. wieczorną a Drogą Krzyżową. Zachęcamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem. Codziennie będzie się też modlił kapłan, którego w razie potrzeby można poprosić o spowiedź św. 

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30 (przygotowane przez młodzież). Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 14.30.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o poprowadzenie w marcu Godzinek.

Trwa VIII Konkurs Literacki na najciekawszą książkę roku 2019 o Nowym Sączu. W konkursie udział bierze także książka „Dzieje parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach”. Do najbliższej środy włącznie można oddać na wybraną książkę swój głos. Prosimy o głosowanie na książkę o naszej parafii. Możemy to uczynić wysyłając smsa o treści: NK.22 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł). Wśród głosujących będą rozlosowane nagrody. Z tyłu kościoła znajdują się kartki z informacją o numerze pod który należy wysyłać smsy. 
U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o ogłoszenie:

W najbliższą niedzielę 1 marca obchodzimy w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w kościele pw. św. Kazimierza o godz. 15.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji „Żołnierzy Wyklętych” oraz Ojczyzny. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w „Marszu Wyklętych” w kierunku ronda Sądeckich Żołnierzy Wyklętych.