Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VII Niedziela Zwykła 2019-02-24

VII Niedziela Zwykła 2019-02-24

W naszej parafii trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – dzisiejsze modlitwy są prowadzone przez przedstawicieli poszczególnych dzielnic parafii.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz Nowennę do św. Wawrzyńca. Zechciejmy skorzystać z możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla siebie bądź kogoś z bliskich zmarłych udzielonej nam przez Stolicę Apostolską z okazji Roku Jubileuszowego.

We środę o godz. 17.30 odprawiona zostanie Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

We czwartek o godz. 17.30 – okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. Tak wiele mamy w naszym życiu spraw ważnych a zarazem trudnych. Warto powierzyć je Chrystusowi w chwili modlitwy.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. we czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W piątek w Polsce obchodzimy także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 oraz na Mszę św. wieczorną z rozważaniem o tematyce Maryjnej.

Członków Róży im. św. Kazimierza prosimy o poprowadzenie w marcu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o zasadach Savoir-vivru w Kościele oraz o posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Ze stolika z tyłu kościoła możemy też pobrać bezpłatne egzemplarze prasy katolickiej.