Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Zwykła 2023-02-12

VI Niedziela Zwykła 2023-02-12

Rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszach św. poprowadzą kapłani. Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 6.00 –mieszkańców Granic, Janikówki i Wójcikowki, po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Środka Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

W naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na ogrzewanie kościoła złożone dziś na tacę lub na konto parafii. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Seniorów z Biegonic zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15.30 a następnie spotkanie na plebanii.

Nowenna do św. Wawrzyńca zostanie odprawiona jutro po Mszy św. wieczornej.

We wtorek wypada Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Modlić się będziemy, aby narody Europy pozostały wierne swoim chrześcijańskim korzeniom.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona we środę o godz. 17.30.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W naszej parafii planujemy zorganizować spotkania z Panem Jezusem dla dzieci i młodzieży przy użyciu j. angielskiego. Celem tych spotkań jest umocnienie więzi ich uczestników z Chrystusem oraz zdobycie umiejętności mówienia po angielsku również o sprawach religijnych a także modlitw w języku angielskim. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Chętnych: uczniów klasy III – VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły średniej prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej do niedzieli 26 lutego. Pierwsze spotkania odbędą się w soboty 4 i 18 marca.

W odpowiedzi na  Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich kościołach naszej diecezji członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zbiórka nie była wcześniej zapowiadana ale potrzeba udzielenia pomocy jest pilna. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na ten cel.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” są informacje i zdjęcia z Turnieju Szachowego w naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Tomasz Nowakowski  z ul. Towarowej oraz śp. Teofil Dadał z ul. Bohaterów Lenino. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …