Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Zwykła 2022-02-13

VI Niedziela Zwykła 2022-02-13

Rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszy św. poprowadzą kapłani. Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 6.00 –mieszkańców Granic, Janikówki i Wójcikowki, po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Środka Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Zakończenie Nieszporami o godz. 15.00. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na ogrzewanie kościoła złożone dziś na tacę lub na konto parafii. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zostaną odprawione Nieszpory.

Jutro wypada Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Modlić się będziemy, aby narody Europy pozostały wierne swoim chrześcijańskim korzeniom. Po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona we środę o godz. 17.30. Również we środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dzieci od lat 6, które pragną coraz bardziej zaprzyjaźniać się z Bogiem i sobą nawzajem poprzez udział w organizowanych dla nich spotkaniach na plebanii zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 10.30. Spotkanie poprowadzi ks. Mariusz oraz dwie mamy dzieci z klasy trzeciej – p. Agnieszka Starzyk i p. Ewa Kowalik. Dziękujemy pomysłodawcom za zaangażowanie w życie parafii a wszystkie chętne dzieci serdecznie zapraszamy.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta z tekstem kolejnych Ksiąg Pisma św: Kapłańskiej, Liczb i Powtórzonego Prawa.