Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Zwykła 2020-02-16

VI Niedziela Zwykła 2020-02-16

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel. Nieszpory odprawiamy, jak co tydzień, o godz. 15.00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca. Natomiast we środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie we środę o godz. 18.30.

Kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej zapraszamy na Mszę św., nabożeństwo do św. Wawrzyńca oraz spotkanie w przyszły poniedziałek 24 lutego o godz. 18.00.

Ofiary na tacę z najbliższej niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym i całoroczne ubezpieczenie. Z góry dziękuję za troskę o dobro wspólne jakim jest nasza parafialna świątynia.

Z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, by każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla nas czasie, możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie kaplicy.

Zapraszamy na kolejny film z cyklu „Kino pod Aniołami”. W najbliższą niedzielę o godz. 16.30 w Sali na plebanii będzie można obejrzeć film zatytułowany „Prymas w Komańczy”. Ukazuje on w bardzo ciekawy sposób pobyt uwięzionego Prymasa w Komańczy oraz genezę Jasnogórskich Ślubów narodu Polskiego. Warto ten film obejrzeć w roku, w którym ks. Prymas Wyszyński zostanie ogłoszony przez Kościół błogosławionym.

Czas mija bardzo szybko. Już dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszy św. poprowadzą kapłani. Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Zakończenie Nieszporami o godz. 15.00. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Informujemy parafian, że za zgodą parafii Polski Czerwony Krzyż ustawił na brzegu parkingu 2 pojemniki na odzież używaną. Możemy w niej składać niezniszczoną a nieużywaną już przez nas odzież. Odzież ta będzie przekazana na rzecz potrzebujących. Prosimy przynosić odzież w takich workach, by zmieściły się do pojemnika a nie wystawiać jej na zewnątrz.

Przypominamy, że jeszcze tylko 10 dni można oglądać wystawę poświęconą zabytkom naszej parafii w Domu Gotyckim przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wystawa czynna jest od wtorku do czwartku w godz.  10.00 – 15.00, w piątek w godz. 9.00 – 17.00, w sobotę w godz. 9.00 – 16.00.

Informujemy, że w dniu wczorajszym rozpoczął się VIII Konkurs Literacki o nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora organizowany przez miesięcznik „Sądeczanin”. W kategorii „Książka o Sądecczyźnie 2019r” udział w Konkursie bierze książka „ Dzieje parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach”.  Bardzo prosimy o zainteresowanie się tematem i głosowanie na książkę przestawiającą dzieje naszej parafii w ciągu minionych 750 lat. Głosować można przy pomocy sms lub drogą internetową. Bliższe szczegóły znajdują się na stronie internetowej portalu Sądeczanin.info: https://sadeczanin.info/wiadomosci/glosowanie-w-konkursie-o-nagrode-im-ks-prof-boleslawa-kumora-ruszylo

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia w Rytrze organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 22 – 29 kwietnia br. Program można zobaczyć w zakrystii naszej parafii oraz na stronie internetowej Parafii Rytro. Zgłoszenia i informacje szczegółowe – u ks. proboszcza z Rytra.