Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Zwykła 2019-02-17

VI Niedziela Zwykła 2019-02-17

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Nieszpory odprawiamy, jak co tydzień, o godz. 15.00.

Dzisiaj o godz. 16.30 w Sali na plebanii będzie można obejrzeć kolejny film z cyklu „Kino pod Aniołami” Będzie to słynny amerykański film zatytułowany „Bóg nie umarł”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy filmu jeszcze nie widzieli.  

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca. Natomiast we środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

Również we środę po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Duszpasterskiej.

We czwartek od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Również we czwartek o godz. 18.30 w Sali na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Szkoła Wiary”. Temat spotkania: „Kościół XXI wieku – Kościołem męczenników.” Serdecznie zapraszamy.

Młodzież z klasy ósmej, w ramach ich przygotowania się do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie na plebanię w piątek o godz. 18.30.

Ofiary na tacę z najbliższej niedzieli będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym i całoroczne ubezpieczenie. Z góry dziękujemy za troskę o dobro wspólne jakim jest nasza parafialna świątynia.

Z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, by każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla nas czasie, możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie cmentarza oraz kaplicy.

Czas mija bardzo szybko. Już dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszy św. poprowadzą kapłani. Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Zakończenie Nieszporami o godz. 15.00. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.