Przeżywamy II niedzielę maja. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. „Bóg zapłać” za ofiary na cele parafialne z okazji „Niedzieli inwestycyjnej”. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele wyjątkowo o godz. 17.30. W poniedziałek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Biegonic ze śpiewem Latanii do Matki Bożej wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem. We wtorek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Łazów Biegonickich wyruszymy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem. We środę po Mszy św, odprawionej w intencji mieszkańców Zagórza wyruszymy w procesji dookoła kościoła.
Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych.
Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe aż do soboty będą odprawiane o godz. 17.30. Cieszymy się, że oprócz nabożeństwa w kościele w kilku miejscach naszej parafii wierni gromadzą się, aby śpiewem litanii chwalić Matkę Bożą.
W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
Zbiórka aspirantów odbędzie się we czwartek po Mszy św. wieczornej.
W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Tego dnia dzieci I Komunijne wraz z ich rodzicami wezmą udział w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd z parkingu o godz. 6.30.
W sobotę wypada Święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski. Pamiętajmy o licznych Solenizantach a zwłaszcza o biskupie diecezjalnym Andrzeju Jeżu.
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Środka Łazów, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ulicy Ceramicznej, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców ul. Popradzkiej i Gospodarskiej, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów i młodzież. Treść napisów przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Eucharystia – źródło misji, II ołtarz: Zjednoczeni przy Stole, posłani do świata, III ołtarz: Głoście Ewangelię własnym życiem, IV ołtarz: Idźcie i głoście – Ja jestem z wami.
W przyszłym tygodniu wypada kolejna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Warto z tej okazji przypomnieć sobie osobę św. Jana Pawła II. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd na film „Maryja. Matka papieża”. Film ukazuje wyjątkową więź św. Jana Pawła II z Matką Boża. Wyjazd z parkingu do kina „Sokół” w środę 20 maja o godz. 9.30. Koszt biletu – 11 zł, wraz z przejazdem do kina – 30 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii do niedzieli włącznie.
U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Łucja Zalesińska z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..
