Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2022-05-22

VI Niedziela Wielkanocna 2022-05-22

Dziękujemy przedstawicielom Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, którzy goszczą dzisiaj w naszej parafii za wspólną modlitwę i skierowane do nas słowo. Niewątpliwie św. Jana Paweł II jest dla wszystkich katolików (w tym także mężczyzn świeckich) wspaniałym wzorem do naśladowania.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 17.30.

W poniedziałek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Biegonic ze śpiewem Litanii do Matki Bożej wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem.

We wtorek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Łazów Biegonickich wyruszymy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem.

We środę po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Zagórza wyruszymy w procesji dookoła kościoła.

Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane jak wcześniej tj. w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.00.

W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W najbliższą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci na plebanię na kolejne spotkanie z serii „Poznaj świętego Patrona”.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W dniach 4 – 6 czerwca Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zaprasza młodych mężczyzn (od 16 roku życia) na „Rekolekcje z Tobiaszem”. Rekolekcje organizowane przez seminaryjną grupę SEMERON mają być pomocą w wyborze dalszej drogi życiowej. Bliższe informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/9243-chlopy-do-roboty-rekolekcje-dla-mezczyzn-16

W dniach 10 – 12 czerwca w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbędą się rekolekcje dla małżeństw. Temat rekolekcji: „Święty akt małżeński”. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.