Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2020-05-17

VI Niedziela Wielkanocna 2020-05-17

Z radością informujemy, że począwszy od niedzieli 17 maja więcej osób może uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. W naszym kościele może jednorazowo modlić się 35 osób. Wiernych, którzy „nie zmieszczą się” w tym limicie prosimy, aby pozostali na zewnątrz kościoła. Będą tam włączone głośniki i rozdawana Komunia św.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy rozpoczniemy śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17.40. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. – w poniedziałek w intencji mieszkańców Biegonic, we wtorek – mieszkańców Łazów Biegonickich a we środę – mieszkańców Zagórza. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i nabożeństwo majowe o godz. 19.30.

W poniedziałek 18 maja wypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W tym dniu zechciejmy w swoich modlitwach gorąco podziękować Bogu za Jego niezwykły pontyfikat. Warto też przypomnieć sobie Osobę tego Wielkiego Papieża i Jego nauczanie. Może nam w tym pomóc lektura prasy katolickiej oraz skorzystanie z okolicznościowych audycji radiowych i telewizyjnych. W TVP 1 będziemy mogli obejrzeć m.in. transmisję Mszy św. sprawowanej u grobu św. Jana Pawła II przez papieża Franciszka – w poniedziałek o godz. 7.00 oraz spektakl o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa w poniedziałek o godz. 21.00. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: https://ekai.pl/100-urodziny-jana-pawla-ii-na-antenach-tvp/

Trzecie przykazanie kościelne zobowiązuje nas do tego by przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Czas kiedy można to uczynić kończy się w Niedzielę Trójcy Świętej 7 czerwca. Zachęcamy, by wcześniej skorzystać ze spowiedzi św. Spowiadamy codziennie w dni powszednie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 18.30 – 19.30. Zapraszamy.

Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się prasa katolicka a w niej wiele informacji dotyczących św. Jana Pawła II. Należność za gazety składamy na tacę na stoliku.

Nadal jeszcze nie zbieramy składki. Wierni znajdujący się w kościele mogą złożyć ofiarę na tacę leżącą na ołtarzu Matki Bożej a wierni znajdujący się na zewnątrz –do puszki znajdującej się na stoliku przed wejściem do kościoła. „Bóg zapłać” za te ofiary. Kilku rodzinom dziękujemy za ofiary składane na konto parafii.