Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2019-05-26

VI Niedziela Wielkanocna 2019-05-26

W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 17.30. W poniedziałek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Biegonic ze śpiewem Litanii wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem. Po powrocie z poniedziałkowej procesji będzie miało miejsce uroczyste posadzenie Drzewek Jubileuszowych na placu przy plebanii. Dzięki życzliwości Nadleśnictwa Stary Sącz posadzimy lipy, które wyrosły z sadzonek pochodzących z kilkusetletniej lipy do niedawna rosnącej przy klasztorze Sióstr Klarysek. Drzewka ta będą żywymi pamiątkami Jubileuszu 750-lecia naszej parafii oraz przypomnieniem o mocnym związku parafii z Siostrami Klaryskami.

We wtorek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Łazów Biegonickich wyruszymy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem.

We środę po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Zagórza wyruszymy w procesji dookoła kościoła.

Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Zostaną one przeznaczone na malowanie kościoła. Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane do piątku włącznie o godz. 17.30.

W piątek wypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. wieczornej nastąpi tzw. „przyjęcie do medala” dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi. Gratulujemy dziewczętom i ich rodzicom.

W tym tygodniu wypada I sobota czerwca. Zapraszamy na Mszę św. z rozważaniem o tematyce Maryjnej o godz. 18.00. Po Mszy św. z modlitwą różańcową wyruszymy w procesji fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszamy kobiety do niesienia figury Matki Bożej.

Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu Godzinek.

Z racji miesiąca czerwca Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. wieczornej.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Leśniak z ul. Elektrodowej. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu