Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2018-05-06

W naszej parafii przeżywamy dziś Uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W ramach tzw. „Białego Tygodnia” zapraszamy dzieci komunijne w swoich strojach codziennie na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 17.30 (UWAGA – ZMIANA GODZINY). Msza św. w poniedziałek będzie odprawiona w intencji mieszkańców Biegonic, we wtorek za mieszkańców Łazów Biegonickich a we środę za mieszkańców Zagórza. Po Mszy św. ze śpiewem Litanii do Matki Bożej weźmiemy udział w procesji błagalnej. W poniedziałek wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem. We wtorek procesja wyruszy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem. We środę procesja przejdzie koło kościoła. Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Zostaną one przeznaczone na spłatę części zadłużenia za wykonane już malowanie kościoła. Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

Jutro o godz. 15.30 w kościele w Żeleźnikowej nasi parafianie z klasy III gimnazjum przyjmą sakrament bierzmowania z rąk bpa Leszka Leszkiewicza.

We wtorek przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Również w niedzielę wypada 13 dzień maja – kolejna rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji o godz. 15.00 wyruszymy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Podczas nabożeństwa odśpiewamy Litanię do Matki Bożej.

W najbliższą II niedzielę maja zbierana będzie składka inwestycyjna – na malowanie kościoła. Prosimy, w miarę możliwości, o hojniejsze ofiary.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.