Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2017-05-21

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 17.30. Msza św. w poniedziałek będzie odprawiona w intencji mieszkańców Biegonic, we wtorek za mieszkańców Łazów Biegonickich a we środę za mieszkańców Zagórza. Po Mszy św. ze śpiewem Litanii do Matki Bożej weźmiemy udział w procesji błagalnej. W poniedziałek wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem. We wtorek procesja wyruszy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem. We środę procesja przejdzie koło kościoła. Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Zostaną one przeznaczone na części kosztów wykonania ogrodzenia wokół odnowionej zabytkowej kapliczki na „Podoleńcu”. Przy okazji – wyrażam podziękowanie parafianom: Krzysztofowi Rzęsikowskiemu, Markowi Fiut oraz Włodzimierzowi Ramsowi za bezpłatnie wykonane prace przy budowie tego ogrodzenia a panu Tomaszowi Rogowskiemu za sfinansowanie zakupu słupków i cementu. „Bóg zapłać”.

Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

We środę będziemy w Polsce obchodzić także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach a w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższym czasie rozpocznie swoją działalność Komitet Przygotowawczy Jubileuszu 750 – lecia naszej parafii. W skład Komitetu wchodzi 20 osób zaproszonych przez ks. proboszcza do bliższej współpracy przy organizacji Jubileuszu parafii. Spotkanie inauguracyjne prace Komitetu odbędzie się w budynku plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Skład Komitetu zostanie podany do wiadomości w niedzielę. Niezależnie od działalności Komitetu liczymy, że w dzieło duchowego i materialnego przygotowania się parafii do niezwykłego Jubileuszu włączą się członkowie Rady Duszpasterskiej oraz wszyscy parafianie.

W związku ze zbliżającym się jubileuszem parafia organizuje pielgrzymkę autokarową „Szlakami św. Wawrzyńca”. Odwiedzimy jedyne dwa kościoły na terenie naszej diecezji noszące wezwanie św. Wawrzyńca – kolegiatę w Wojniczu oraz kościół w Zagórzanach. Wyjazd w poniedziałek 29 maja rano a powrót wieczorem. Zgłoszenia wraz z opłatą za przejazd w wysokości 25 zł przyjmuje ks. proboszcz. Ilość miejsc ograniczona.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Egzamin przed bierzmowaniem młodzieży z naszej parafii – uczniów klasy drugiej z Gimnazjum w Dąbrówce odbędzie się we środę o godz. 15.30.

Zarząd Osiedla Biegonice organizuje w najbliższą sobotę o godz. 9.00 Turniej Piłki Nożnej a o godz. 13.00 Festyn z okazji Dnia Dziecka. Przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz strefa kulinarna z grilem. Organizatorzy zapraszają wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci. Impreza odbywać się będzie na obiektach Klubu Sportowego „Biegoniczanka”.