Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2023-02-05

V Niedziela Zwykła 2023-02-05

Wczoraj w Sali na plebanii odbył się I Parafialny Turniej Szachowy. W Turnieju udział wzięło 18 uczestników. Najlepszym szachistą okazał się Marek Kądziołka, który zdobył Puchar Proboszcza parafii.  Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii dzisiaj o godz. 16.30.

Jutro 20 członków Grupy Młodzieżowej z naszej parafii, wraz z ks. Bogusławem, wyjeżdża na zimowisko do Białego Dunajca i Zakopanego. Oprócz wypoczynku zaplanowana jest także modlitwa w Sanktuariach Maryjnych na Krzeptówkach i na Rusinowej Polanie w Zakopanem oraz w Ludźmierzu.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W sobotę 11 lutego wypada Wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia w Kościele obchodzimy także Światowy Dzień Chorego. W intencji seniorów z Łazów Biegonickich odprawimy Mszę św. w tamtejszym Domu Kultury w sobotę o godz. 14.00. Po Mszy św. tradycyjnie odbędzie się tam spotkanie przy stole. Natomiast seniorów z Biegonic zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz. 15.30 a potem na spotkanie na plebanii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia – członkom Caritasu, Rady Osiedla i Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń. Prosimy o umożliwienie seniorom uczestnictwa w tych spotkaniach, jeżeli trzeba, poprzez ich podwiezienie.

W przyszłą niedzielę (II Niedzielę lutego) przeżywać będziemy Niedzielę Inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę lub konto parafii zostaną przeznaczone na opłacenie rachunku za zimowe ogrzewanie kościoła. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. 

Zbliża się okres Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją w naszej parafii już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adorację po Mszach św. poprowadzą kapłani.

Informujemy parafian, że uczniowie klasy ósmej z naszej szkoły przyjmą sakrament bierzmowania w piątek 12 maja o godz. 15.30 w Parafii Żeleźnikowa Wielka. Bierzmowania udzieli bp. Stanisław Salaterski.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. 

Proszono nas o Ogłoszenia:

Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu informuje, że każdego ósmego dnia miesiąca w tamtejszym kościele o godz. 18.00 sprawowana  jest Msza św. w intencji małżeństw proszących o potomstwo. Po Mszy św. w tej intencji ma miejsce także Adoracja Najświętszego Sakramentu. Księża Jezuici serdecznie zapraszają.

W okresie do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. W tym roku polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość podatku nie ulega przy tym zmianie. Zwracamy się zatem z prośbą o przekazanie 1,5 % należnego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Więcej informacji można znaleźć na plakacie, ulotkach z tyłu kościoła które można pobrać do domu oraz na stronie internetowej: https://caritas.diecezja.tarnow.pl/index.php/pl/15-podatku