Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2022-02-06

V Niedziela Zwykła 2022-02-06

Trwa miesiąc luty. W tradycji Kościoła jest to czas szczególnej modlitwy w intencji konających. Prośmy Boga, aby nie odchodzili oni z tego świata bez pojednania się z Bogiem. W tej intencji odśpiewamy też Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30.

W piątek 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes. Młodzież z klas ósmych (ze wszystkich grup) zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w ramach ich duchowego przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Tego dnia w Kościele obchodzimy także Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w intencji seniorów z całej parafii w sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi dla nich. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Z sakramentu tego mogą skorzystać osoby zmagające się z poważną chorobą oraz te, które ukończyły 60 rok życia. Nie przyjmują tego sakramentu osoby zdrowe i młode. Na zakończenie Mszy św. zebranym zostanie udzielone „błogosławieństwo lourdzkie”. Modlić się będziemy w intencji wszystkich seniorów – także tych, którym zdrowie nie pozwoli wziąć udziału w tym nabożeństwie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy członków parafialnego „Caritasu”.

W przyszłą niedzielę (II Niedzielę lutego) w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Inwestycyjną. Ofiary złożone na tacę lub konto parafii zostaną przeznaczone na najważniejsze cele parafialne. W najbliższym czasie musimy zapłacić rachunek za zimowe ogrzewanie kościoła. W miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary.

Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zostaną odprawione Nieszpory.

Czas mija bardzo szybko. Zbliża się okres Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją w naszej parafii już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adorację po Mszach św. poprowadzą kapłani.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Prosimy dzieci, które wygrały wakacyjny konkurs o odbiór czasopism w zakrystii.

 

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia Ducha św. w Nowym Sączu zaprasza małżonków w najbliższą sobotę na Mszę św., Adorację Najświętszego Sakramentu oraz konferencje z warsztatami. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej.