Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2021-02-07

V Niedziela Zwykła 2021-02-07

Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez kapłana. Nieszpory będą sprawowane o godz. 15.00.

Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 6.00 – mieszkańców Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Zakończenie Nieszporami o godz. 15.00. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. Natomiast po Mszy św. wieczornej we środę tj. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Duszpasterskiej.

We czwartek 11 lutego wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Z racji przepisów sanitarnych nie organizujemy w tym roku specjalnych nabożeństw ani spotkań dla naszych seniorów. Będziemy jednak pamiętać o nich w tym dniu w naszych modlitwach.

Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę we czwartek o godz. 17.00. Lektorów prosimy o zabranie ze sobą alb.

Uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dotyczące tegorocznej I Komunii św.

W najbliższą, drugą niedzielę lutego w naszej parafii wypada Niedziela Inwestycyjna. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Staramy się, aby w naszym kościele było ciepło – wiąże się to jednak z dużymi kosztami. Dlatego, w miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności sp. Elżbieta Ruchała z ul. Węgierskiej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…