Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2020-02-09

V Niedziela Zwykła 2020-02-09

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na ten cel złożone dziś na tacę lub na przekazane na konto parafii.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zostaną odprawione Nieszpory.

We wtorek 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji już dzisiaj o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. zapraszamy seniorów na spotkanie przy herbacie na plebanii. Natomiast seniorów z Łazów Biegonickich zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w Domu Kultury w Łazach w najbliższą sobotę o godz. 14.00 a potem na spotkanie. Zechciejmy umożliwić seniorom uczestnictwo w tych spotkaniach przez podwiezienie ich na miejsce.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca i ucałujemy jego relikwie.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona we środę o godz. 17.30. Na spotkanie zapraszamy szczególnie uczniów klasy siódmej, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W piątek wypada Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Modlić się będziemy, aby narody Europy pozostały wierne swoim chrześcijańskim korzeniom.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w przyszłą środę 19 lutego o godz. 18.30.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w dniach 2-12 marca. Spotkania będą odbywać się codziennie o godz. 18.00 w Sali Przemienienia przy ul. Ducha św. 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W okresie do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie przy tym zmianie. Zwracamy się zatem z prośbą o przekazania 1% należnego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

www.caritas.diecezja.tarnow.pl/index.php/15-podatku