Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2018-02-04

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła. „Bóg zapłać” za troskę o dobro wspólne jakim jest nasza parafialna świątynia. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. Natomiast we środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji przewidziane są nabożeństwa i spotkania dla seniorów. Caritas naszej parafii, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łazach Biegonickich zapraszają seniorów z terenu Łazów Biegonickich na doroczne spotkanie. Rozpocznie się ono Mszą św. w Wiejskim Domu Kultury w sobotę o godz. 14.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie towarzyskie. Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. Caritas parafialna w porozumieniu z Radą Osiedla zaprasza seniorów na spotkanie przy herbacie na plebanii. Zechciejmy umożliwić seniorom uczestnictwo w tych spotkaniach przez podwiezienie ich na miejsce.

Z radością informujemy, że w ostatnich dniach w kościele zostały umieszczone zabytkowe figury: św. Wojciecha biskupa i męczennika oraz św. Stanisława biskupa i męczennika. Obie pochodzą z drugiej połowy XVII w. i znajdowały się niegdyś w poprzednim biegonickim kościele. Odnowione w ubiegłym roku, po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków, zostały one umieszczone przy ołtarzu Matki Bożej Biegonickiej.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

W okresie do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie przy tym zmianie. Zwracamy się zatem z prośbą o przekazania 1% należnego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy ze stolika pobrać ulotkę informacyjną o tym jak można to uczynić. Można także skorzystać z bezpłatnego programu do wypełniania zeznań podatkowych, który znajduje się na stronie: www.caritas.diecezja.tarnow.pl

Rozpoczynamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Dzisiaj adorację po Mszy św. poprowadzą kapłani. Natomiast w najbliższą niedzielę, w ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa, do modlitwy przebłagalnej zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic: po Mszy św. o godz. 7.30 – mieszkańców Łazów Biegonickich, po Mszy o godz. 9.00 – Gaju i Zagórza, po Mszy o godz. 10.30 – ul. Węgierskiej, Siewnej, Sędziwoja i Dobrzańskiego, o godz. 12.30 – ul. Biegonickiej, Słowackiej, Weigla i Zakładników, o godz. 13.30 – ul. Elektrodowej, Pajora i Olszewskiego, a o godz. 14.30 – ul. Towarowej i uliczek pod Winną Górą. Zakończenie Nieszporami o godz. 15.00. Materiały do prowadzenia adoracji znajdują się na bocznym ołtarzu.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Maciuszek z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…