Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-26

V Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-26

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00. Również dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się próba Misterium Paschalnego.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30. Po środowej Mszy św. w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

W tym tygodniu cicha adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie odbędzie się po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w poniedziałek, wtorek i sobotę. We czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Modlitewne rozważanie ze św. Janem Pawłem II. Będzie to adoracja przygotowana z inicjatywy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jej celem jest przypomnienie osoby i nauczania Papieża – Polaka, tak bardzo teraz atakowanego przez niektóre media. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

W piątek od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Będzie to wyjazd przedświąteczny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chorych. Również w piątek zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez naszych parafian, głównie przez młodzież. W tym dniu będzie to jedyna Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele o godz. 19.30. Kolejne stacje będziemy rozważać na parkingu oraz na terenie zielonym przy plebanii. W związku z nabożeństwem niedostępna będzie dla samochodów duża część parkingu koło kościoła. Można będzie natomiast zatrzymać samochód na ogrodzonym terenie koło plebanii od strony Łazów Biegonickich.

Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze (powyżej 75 roku życia), samotne i chore z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 12.00. Przypominamy, że celem tych odwiedzin nie jest niesienie materialnej pomocy osobom ubogim. Pragniemy raczej okazać, że w naszej parafii cenimy sobie wszystkich Seniorów oraz osoby dotknięte rozmaitymi chorobami. Chcemy także złożyć im świąteczne życzenia. Dlatego prosimy o życzliwe przyjęcie członków Caritasu także przez osoby dotąd przez nas nie odwiedzane. Członkom Caritasu dziękujemy za ofiarowanie swojego czasu w tak ważnej sprawie.

W związku z I sobotą miesiąca zapraszamy na różaniec z rozważaniem Maryjnym i obrzędem Komunii św. o godz. 17.00.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Przed każdą Mszą św. poświęcimy palmy. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 10.30. Przed tą Mszą św. gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową składka w całej diecezji jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Oprócz cotygodniowego „Gościa Niedzielnego” można także nabywać numer specjalny pt. „Znaki Męki Pańskiej” poświęcony relikwiom związanym z Męką Pana Jezusa w cenie 14 zł.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Przed kościołem można także nabyć palmy wykonane przez dziewczęta ze stowarzyszenia Dzieci Maryi. Zachęcamy do zainteresowania się.