Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkiego Postu 2022-04-03

V Niedziela Wielkiego Postu 2022-04-03

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W naszej parafii trwają Rekolekcje Wielkopostne. Dzisiejszy porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w ciszy a o godz. 14.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Jutro zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30 oraz o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. – nabożeństwo do patrona naszej parafii św. Wawrzyńca.

Wtorek jest dniem przedświątecznej spowiedzi św. Kapłani spoza parafii będą spowiadali w godz. 14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Możliwość spowiedzi św. (tylko kapłani z naszej parafii) także w godz. 7.00 – 7.30 oraz 19.00 – 20.30. Zmobilizujmy się i skorzystajmy z tej spowiedzi. W innych dniach nasi kapłani będą spowiadać poza parafią. Msze św. z nauką na zakończenie rekolekcji zostaną odprawione o godz. 7.30 i 18.00. O godz. 20.15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będzie Obrzęd Komunii św.

Rekolekcje dla dzieci szkolnych odbędą się od poniedziałku do środy zgodnie z programem dla poszczególnych klas. Wszyscy uczniowie gromadzą się w szkole o godz. 8.30.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o prowadzenie modlitwy w intencji powołań o godz. 17.30. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie nowych członków do grona ministrantów i lektorów naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziców i bliskich kandydatów oraz wszystkich ministrantów i lektorów. Podczas Mszy św. ministranci i lektorzy odnowią przyrzeczeń gorliwej służby przy ołtarzu.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Druga pięknie śpiewana Droga Krzyżowa (misterium „Ślad losu”) odprawiona będzie wyjątkowo o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu cicha adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie odbędzie się po Mszy św. wieczornej we wtorek do godz. 20.30, we środę, czwartek i sobotę do godz. 20.00.

Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze i samotne z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 12.00.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Przed każdą Mszą św. poświęcimy palmy. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 10.30. Przed tą Mszą św. gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową składka w całej diecezji jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. W związku z tym nie będzie za tydzień składki inwestycyjnej. Ofiary na cele parafialne będzie można złożyć w dzień Wielkanocy. Zmiana tajemnic różańcowych tradycyjnie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Rap z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …