Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkiego Postu 2019-04-07

V Niedziela Wielkiego Postu 2019-04-07

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. „Bóg zapłać” też jednej rodzinie za hojną ofiarę na malowanie kościoła dokonaną na konto parafii.

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na Gorzkie Żale o godz. 14.30.

Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Biegonicach. Poprowadzi je ks. Sylwester Pustułka z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Zajęcia rekolekcyjne będą trwały od poniedziałku do środy w godz. 9.00 – 11.00. UWAGA – w związku ze strajkiem nauczycieli naszej szkoły bardzo prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o udział i bezpieczeństwo dzieci (zwłaszcza młodszych) podczas rekolekcji. Będzie to wyrazem ich troski o wychowanie swoich dzieci w wierze, do której się zobowiązali przyjmując sakrament małżeństwa.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we środę po Mszy św. wieczornej.

Parafialna spowiedź św. przedświąteczna będzie miała miejsce we czwartek w godz. 14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Będą obecni kapłani spoza parafii. Zmobilizujmy się i skorzystajmy z tej spowiedzi. W innych dniach nasi kapłani będą spowiadać poza parafią.

Przypominamy, że w dni powszednie w godz. 19.00 – 20.00 w naszym kościele trwa cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji innych wydarzeń duszpasterskich adoracji nie będzie we środę oraz w piątek.

Niezwykle bogaty w wydarzenia religijne będzie najbliższy piątek. Najpierw – o godz. 17.30 na placu przed Remizą rozpocznie się jedyna tego dnia Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W tym roku Droga Krzyżowa wyruszy na Wierchy. Tam, mniej więcej w miejscu, gdzie nasi przodkowie w 1900 roku postawili Krzyż Jubileuszowy zostanie poświęcony nowy krzyż. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ufundowania i wykonania tego krzyża.

Podczas nabożeństwa rozważania poprowadzą członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Strażaków prosimy o asystę z lampionami wokół krzyża oraz przewiezienie krzyża z kościoła do remizy a po nabożeństwie z powrotem do kościoła.

Msza św. w kościele w piątek wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po zakończeniu tej Mszy św. odbędzie obrzęd błogosławieństwa uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 750 – lecia naszej parafii – zarówno Trasy Czerwonej jak i Błękitnej.

Wieczorem o godz. 20.00 w Remizie strażackiej można będzie obejrzeć piękne przedstawienie pasyjne zatytułowane „Mój Chrystus połamany”. Wykona je Grupa Teatralna z Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Serdecznie zapraszamy.

Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze i samotne z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 12.00.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone.

W przyszłą niedzielę zmianie ulegnie program popołudniowych nabożeństw. Nie będzie śpiewu pieśni pasyjnych o godz. 14.00, natomiast o godz. 14.30 – obejrzymy przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów Szkoły w Żeleźnikowej Małej. Po przedstawieniu – Gorzkie Żale (wyjątkowo bez kazania) a następnie Msza św.

W najbliższą II niedzielę miesiąca kwietnia wypada Niedziela Inwestycyjna – ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła. Prosimy, w miarę możliwości, o ofiarność.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuł na temat naszej parafii oraz bezpłatny film o św. Ignacym z Loyoli.

Członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołem świąteczne baranki oraz paschaliki. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na rzecz potrzebujących. Zachęcamy także do nabycia nowej dwutomowej historii Parafii św. Wawrzyńca. Postarajmy się, aby ta książka znalazła się w każdym domu naszej parafii.