Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkiego Postu 2018-03-18

W naszej parafii serdecznie witamy Rekolekcjonistę o. Janusza Kawę ze Zgromadzenia Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej. Program Rekolekcji jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Można go także pobrać od ministrantów. Zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, by w pełni skorzystać z rekolekcji. Zechciejmy umożliwić dotarcie do kościoła osobom starszym i chorym na ich nabożeństwo we wtorek na godz. 7.30. Od godz. 7.00 będzie dla nich okazja do spowiedzi. Prosimy także o zgłoszenie dzisiaj i jutro osób, które nie będą w stanie przybyć do kościoła. Odwiedzimy ich z posługą kapłańską we wtorek po godz. 11.00. Spowiedź św. parafialna we wtorek w godz. 14.00 – 15.30 oraz 16.00 – 18.00. Nie odkładajmy jej na późniejszy termin. Zakończenie rekolekcji – w środę. Tego dnia podczas Mszy św. będzie zbierana tradycyjna taca rekolekcyjna. UWAGA – od poniedziałku do środy Msze św. poranne będą sprawowane o 7.30 a nie o 6.00.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś o godz. 14.30 oraz na „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II o godz. 16.30.

Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim Solenizantom a zwłaszcza Ks. Prałatowi życzymy obfitości łask Bożych wyproszonych za pośrednictwem św. Patrona.

W najbliższy piątek zmianie ulegnie porządek nabożeństw wieczornych. Msza św. zostanie odprawiona wyjątkowo pół godziny wcześniej tj. o godz. 17.30. Natomiast o godz. 18.15 na placu przed Remizą rozpocznie się jedyna tego dnia Droga Krzyżowa. Z krzyżem niesionym przez poszczególne grupy parafian wyruszymy ulicą Zakładników w kierunku miejsca straceń. Rozważania poprowadzą członkowie parafialnej Rady Duszpasterskiej. Strażaków prosimy o zabezpieczenie naszego przemarszu, asystę z lampionami wokół krzyża oraz przewiezienie krzyża z kościoła do remizy a po zakończeniu Drogi Krzyżowej z powrotem do kościoła. UWAGA – nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicą Zakładników odbędzie się niezależnie od tego jaka będzie pogoda.

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze i samotne z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 13.00.

Przedświąteczna zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Również w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie kilku nowych chłopców do grona ministrantów.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Przed Mszą św. o godz. 10.30 gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane z żywych gałązek zostaną nagrodzone. Ofiary składane w tym dniu na tacę, w całej diecezji, są przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Członkowie Caritasu rozprowadzają świąteczne baranki.