Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-15

V Niedziela Wielkanocna 2022-05-15

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii „Niedzielę inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę lub na konto przeznaczone na prace parafialne.

Trwa miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00. Mała uwaga – wiemy, że w kilku miejscach parafii gromadzą się wierni i śpiewają co dzień Litanię do Matki Bożej. Cieszymy się z tego. Niemniej jednak w nabożeństwie w kościele uczestniczy niewiele osób a zwłaszcza dzieci. Wydaje się, że znacznie słabnie w nas zapał do tej pięknej tradycji majowej modlitwy do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy rodziców i dziadków, aby zechcieli uczyć swoje dzieci i wnuki miłości do Matki Bożej przez udział w nabożeństwie majowym.

Jutro w liturgii obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli, Męczennika patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy o osobie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża z okazji jego imienin. We środę wypada Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego pochodzącego z pobliskiego Podegrodzia. Msze św. w te dni będą sprawowane jak w dni powszednie.

„Bóg zapłać” rodzicom tegorocznych bierzmowanych za „dar ołtarza”. Ofiara zostanie przeznaczona na odnowę tabernakulum.

W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Zasadniczym celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II. Pod koniec każdej Mszy św. Rycerze Jana Pawła II krótko zaprezentują działalność swojego Zakonu.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W przedsionku znajdują się bezpłatne egzemplarze prasy i wydawnictw katolickich. Warto skorzystać.

Proszono nas o Ogłoszenie

Parafia Matki Boskiej Niepokalanej w Nowym Sączu zaprasza na Odpust ku czci św. Rity w dniach 20-22 maja. Dokładny program Odpustu jest zamieszczony w gablocie.

Zespół Promyczki Dobra zaprasza na Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 18.00 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. Dla absolwentów zespołu oraz rodzin z dziećmi w zakrystii są bezpłatne wejściówki. Warto skorzystać z zaproszenia i miło spędzić niedzielny wieczór.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Faron z ul. Zakładników oraz śp. Dawid Pawlik z Łazów Biegonickich. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…