Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2021-05-02

V Niedziela Wielkanocna 2021-05-02

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. Trzynaście dzieci po raz pierwszy przyjmie do serca Pana Jezusa podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

„Bóg zapłać” rodzicom dzieci I Komunijnych za „dar ołtarza” – piękny, nowy ornat.   

Wszystkie dzieci I Komunijne zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych w ramach tzw. „Białego Tygodnia”.

Jutro tj. w dniu 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag.

Trwa miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. Informujemy, że na mocy decyzji Ojca św, Franciszka do Litanii Loretańskiej począwszy od tego roku zostały dodane 3 nowe wezwania do Matki Bożej

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek maja. We czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej. W I piątek rano kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. poranną i podczas nabożeństw majowych (z wyjątkiem wtorku) oraz w piątek od godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie do spowiedzi kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i chrzestnych.

W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Najbliższa druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i konto parafii przeznaczone na inwestycje parafialne.

W piątek i sobotę na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy ósmej w ramach ich duchowego przygotowania się do bierzmowania czyli tzw. „Jasnych Dni”. Po Mszy św. w piątek odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Na próbę, o ile jest to możliwe, kandydaci przychodzą razem ze swoimi świadkami.

Przypominamy, że o ile nic się nie zmieni, bp. Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii w kościele w Żeleźnikowej w przyszły poniedziałek o godz. 16.00.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Są także do nabycia flagi biało-czerwone, papieskie i Maryjne w cenie 10 zł.