Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2018-04-29

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutrzejsza Msza św. wieczorna sprawowana będzie w intencji uczniów klas trzecich gimnazjum. Po Mszy św. i nabożeństwie do św. Wawrzyńca odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Na drugą próbę – w piątek po Mszy św. wieczornej, o ile to tylko jest możliwe, kandydaci przychodzą razem ze swoimi świadkami. Przypominamy, że sakrament bierzmowania udzielany będzie w poniedziałek 7 maja o godz. 15.30 w Żeleźnikowej.

W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Począwszy od wtorku odprawiamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.

Dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej będą miały próby przed Uroczystością I Komunii św. po Mszach św. wieczornych we środę i czwartek.

We czwartek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonej flagi.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo majowe we czwartek ofiarujemy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej – codziennie podczas nabożeństw majowych a w piątek dodatkowo od godz. 17.00. Szczególnie do spowiedzi winni przystąpić kandydaci do bierzmowania, ich krewni i świadkowie.

W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Różaniec z okazji I soboty odmówimy wyjątkowo o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30 a o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św.  

W sobotę o godz. 9.30 dzieci z klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Wraz z dziećmi zapraszamy ich rodziców, krewnych i chrzestnych. Uroczystość  I Komunii św. przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy głównie osoby związane z tą Uroczystością.

W niedzielę 13 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego w przyszły poniedziałek, wtorek i środę (7– 9 maja) przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie będziemy uczestniczyć w tradycyjnej procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych przeznaczone na malowanie kościoła oraz za ich zebranie.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Pięknej Miłości prosimy o prowadzenie  w maju Godzinek.

Jak już ogłaszaliśmy dzisiaj przed nowosądeckimi kościołami wolontariusze zbierają ofiary na rzecz budowy w Nowym Sączu Pomnika Marszałka J. Piłsudskiego. Warto wspomóc ten cel.

Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów kl. II c z Gimnazjum w Dąbrówce” odbędzie się we wtorek 15 maja o godz. 14.30.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.