Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2017-05-14

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 7.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

We wtorek wypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola.

W niedzielę 28 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przed tą Uroczystością tj. 22,23, 24 maja przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie będziemy uczestniczyć w tradycyjnej procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych oraz za ich zebranie.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej oraz książki pt. „Maryja objawia się w Fatimie. Klucz do nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca”. Warto nabyć i przeczytać tę książkę. Cena wynosi tylko 5 zł.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu wyświetlany jest film zatytułowany: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i pojedynczych ludzi. Film można obejrzeć codziennie do 25 maja o godz. 18.00. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów do wzięcia udziału w wakacyjnych Oazach:

Oaza dla uczniów ze szkoły podstawowej odbędzie się w Krynicy – Zdroju w dniach 25 czerwca – 6 lipca oraz 22 – 29 lipca. Oaza dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w Jurkowie k. Dobrej w dniach 6 – 17 sierpnia. Uczestnicy płacą po 300 zł, resztę dopłaca parafia. Zapisy, wraz z wpłatą – u ks. proboszcza. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 14 w Biegonicach włącza się do zbiórki środków higieny: mydła, szamponów, bandaży itp. oraz mleka w proszku i odżywek dla dzieci – podopiecznych Caritas Diecezji Lwowskiej. Zbiórka będzie prowadzona począwszy od jutra przed nabożeństwami majowymi. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.