Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uświęceni mocą sakramentów świętych

Tradycyjnie w I niedzielę maja w naszej parafii uczniowie z klasy trzeciej przystąpili do I Komunii św. Siedemnaścioro dzieci, po przystąpieniu dzień wcześniej do I spowiedzi św., po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swego serca. Dzieci otoczone miłością i modlitwą rodziców, krewnych i przyjaciół z wielką radością angażowały się w liturgię tej uroczystości. Zgodnie z pięknym chrześcijańskim zwyczajem przez cały następujący tydzień dzieci te, w ramach tzw. „Białego Tygodnia” uczestniczyły w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych dziękując Bogu za wielki dar Eucharystii.

Natomiast w poniedziałek 15 maja uczniowie klasy ósmej przyjęli sakrament bierzmowania. Sakramentu tego udzielił im w kościele pw. Miłosierdzia Bożego bp. Stanisława Salaterski. Bezpośrednim przygotowaniem do tej uroczystości były tzw. „Jasne dni” – trzydniowy czas modlitwy i rozważania Słowa Bożego w naszym kościele parafialnym. Nowo bierzmowanym młodym parafianom życzymy odwagi w świadczeniu o Bogu w swoim środowisku.