Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2023-05-28

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2023-05-28

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszej parafii serdecznie witamy Siostry Służebniczki, które modlą się z nami i kierują do nas kilka słów refleksji. Po Mszach św. możemy działalność Sióstr wesprzeć ofiarami do puszek.

Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych – dziś o godz. 15.00, od poniedziałku do środy o godz. 17.30. Dziękujemy p. Markowi Rembiaszowi za granie pieśni Maryjnych z wieży przez cały miesiąc maj.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. We wtorek wypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny a we czwartek – Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

We czwartek rozpoczyna się czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 15.15.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek po Mszy św. wieczornej będzie, jak zwykle, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 24.00.

W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. przed nabożeństwami a w piątek dodatkowo od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej w piątek odbędzie się próba sypania kwiatów oraz procesji przed Bożym Ciałem. Prosimy o obecność dzieci oraz ministrantów i lektorów.

 

Hasła na ołtarze w Boże Ciało:

I ołtarz: Hasło: Eucharystia dana i zadana Kościołowi

II ołtarz: Hasło: Kościół posłany do świata

III ołtarz: Hasło: Kościół żyje Eucharystią

IV ołtarz: Hasło: Kościół – sługą jedności

 

W I sobotę zapraszamy do modlitwy różańcowej podczas procesji z figurą Matki Bożej o godz. 17.00. Po procesji odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

Również w sobotę dzieci I Komunijne, wraz z rodzicami i ks. Bogusławem, wyruszą na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.

Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu Godzinek.

W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Tego dnia będzie można obejrzeć w kościele wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 kazań ks. Jerzego.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.