Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2020-05-31

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Począwszy od dzisiaj przestają obowiązywać ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących uczestniczyć we Mszy św. w kościele. Serdecznie więc zapraszamy do kościoła wszystkich parafian. Nadal obowiązuje nas w kościele nakaz noszenia maseczek. Ponieważ obowiązuje nas także wymóg zachowania dwumetrowych odstępów od siebie (nie dotyczy członków rodziny) prosimy o w miarę równomierne zajmowanie miejsc w nawie głównej i nawach bocznych kościoła. Nadal będą także włączone głośniki oraz rozdawana Komunia św. na zewnątrz kościoła.

Równocześnie serdecznie dziękuję panom, którzy przez kilka kolejnych niedziel pełnili nieco „niewdzięczną” funkcję „porządkowych”. Dzięki ich posłudze mogliśmy spokojnie uczestniczyć we Mszy św. Dziękuję też wszystkim parafianom za bardzo odpowiedzialną postawę w tym niełatwym dla nas czasie – za to, że przychodzili do kościoła na modlitwę a zarazem ze zrozumieniem podporządkowywali się koniecznym ograniczeniom podejmowanym z troski o nasze bezpieczeństwo.

W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej począwszy od jutra zapraszamy ministrantów i lektorów do pełnienia systematycznej posługi przy ołtarzu. Porządek „służenia” jest taki sam jak przed dwoma miesiącami.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po dwumiesięcznej przerwie wznawiamy odwiedziny chorych z Komunią św. Udamy się do nich w piątek po godz. 8.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chorych, którzy pragną skorzystać z posługi kapłana. W sobotę zapraszamy do odmówienia różańca o godz. 17.30 a potem na Mszę św.

Codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Z racji miesiąca czerwca modlitwa zakończy się odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.30 oraz obrzędem Komunii św. Zachęcamy do korzystania z okazji do spowiedzi św. podczas adoracji – będzie to zarazem spowiedź św. I piątkowa. Spowiadamy także codziennie przed Mszami a dodatkowo w piątek od godz. 17.00. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy św. kończy się okres Komunii św. wielkanocnej, w którym jesteśmy zobowiązani na mocy III przykazania kościelnego do przystąpienia do Komunii św.

Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się bieżące numery prasy katolickiej. Należność za gazety składamy na tacę na stoliku.

„Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii. Wierni znajdujący się w kościele mogą złożyć ofiarę na tacę leżącą na ołtarzu Matki Bożej a wierni przebywający na zewnątrz –do puszki znajdującej się na stoliku przed wejściem do kościoła. Począwszy od najbliższej niedzieli wracamy do zwyczaju zbierania składki przez kapłana.

Informujemy, że tegoroczna uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 21 czerwca. Bliższe informacje zostały przekazane rodzicom. W związku z powyższym zapraszamy dzieci komunijne na katechezę przygotowawczą do kościoła w najbliższy czwartek o godz. 16.30.

Młodzież z klasy ósmej z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania we wtorek 30 czerwca o godz. 16.00 w kościele Bożego Miłosierdzia w Starym Sączu.

Dziękuję mieszkańcom kilku rejonów parafii za ofiary złożone przy okazji Dni Krzyżowych. Zostały one przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii.