Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2017-06-04

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy Boga o otwartość serca na natchnienia Ducha Św. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00.

Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30. Podczas Mszy św. wieczornej we środę do grona ministrantów zostanie przyjętych, po rocznym przygotowaniu, dwóch chłopców. Nowym ministrantom życzymy gorliwości w pełnieniu służby Bogu przy ołtarzu, a rodzicom serdecznie gratulujemy.

We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Również we czwartek Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu-Biegonicach obchodzić będzie Jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św., połączoną z poświęceniem sztandaru Szkoły we czwartek o godz. 9.00. Po Mszy św. nastąpi przemarsz do Szkoły i dalsza część uroczystości.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. W całej diecezji tego dnia są zbierane ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Informujemy parafian, że dobiegają końca prace porządkowe na terenie parafialnym przy tzw. Potoku Szubanowskim – od strony ulicy Słowackiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oczyszczenia i uporządkowania tego terenu. Równocześnie prosimy, by nikt nie wyrzucał tam swoich śmieci, jak to jeszcze niedawno się zdarzało.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znaleźć można m.in. ciekawą rozmowę z panią premier Beatą Szydło na temat jej syna Tymoteusza, który w tych dniach przyjął święcenia kapłańskie. Polska premier jest jedynym szefem rządu w Europie, który ma syna kapłana.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Dzisiaj w Tarnowie odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Mszy św. o godz. 11.00 połączonej z obrzędem koronacji przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystości będą transmitowane przez RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Maryja i TV Trwam.

W najbliższą niedzielę przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za Bierzmowanie. Na spotkanie zaproszona jest młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 9.00. W programie przewidziany jest koncert ewangelizacyjny, świadectwa ciekawych ludzi oraz Msza św. Dokładny program jest zamieszczony w gablocie przy parkingu.

Kuria Diecezjalna w Tarnowie organizuje zbiórkę makulatury. Środki pozyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przekazane na budowę studni głębinowych w krajach misyjnych, w których ludność cierpi na brak dostępu do wody pitnej. Makulaturę można dostarczyć do Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu we wtorek w godz. 9.00 – 12.00. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.