Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wszystkich Świętych 2022-11-01

Uroczystość Wszystkich Świętych 2022-11-01

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy sobie prawdę o naszej duchowej łączności ze świętymi w niebie. Szczególnym znakiem tej łączności są wystawione dziś na ołtarzu Matki Bożej relikwie: św. Wawrzyńca, św. Kingi, św. Faustyny, św. Ojca Pio i św. Wincentego a Paulo. Na stronie internetowej parafii zamieściliśmy informacje dotyczącą relikwii świętych znajdujących się w naszym kościele. Zapraszamy do zapoznania się z nimi: www.parafiabiegonice.pl/relikwie-swietych-w-naszym-kosciele

Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Po tej Mszy św. odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz.

Jutro w Dzień Zaduszny Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Różaniec z Wypominkami odmówimy o godz. 6.30 i 17.30.

Zachęcamy do wypraszania dla swoich bliskich zmarłych odpustów. Można je uzyskać w Dzień Zaduszny za pobożne odwiedzenie kościoła i aż do 8 listopada za odwiedzenie cmentarza. Warunkiem uzyskania odpustu jest przyjęcie Komunii św, modlitwa za zmarłych i w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz wzbudzenie w duszy postanowienia unikania jakiegokolwiek grzechu

W dniach od środy do piątku zapraszamy na różaniec z Wypominkami o godz. 17.30 oraz Mszę św. wieczorną ze śpiewem Nieszporów za zmarłych.

Modlitwa za wstawiennictwem wszystkich świętych

Boże, ucieczko nasza i mocy. Ty jesteś źródłem pobożności, wysłuchaj pokornej modlitwy swojego Kościoła * i spraw, abyśmy otrzymali wszystko, o co Cię z ufnością prosimy. Ty widzisz, że wskutek naszej słabości upadamy w grzechy, † okaż nam swoje miłosierdzie * i spraw, aby przykłady Twoich świętych: św. Wawrzyńca, św. Kingi, św. Faustyny, św. Ojca Pio, św. Wincentego oraz błogosławionej Karoliny odnowiły w nas miłość ku Tobie.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.