Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wszystkich Świętych 2017-11-01

W dniu dzisiejszym Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. Msza św. w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o godz. 14.00. Po Mszy św. odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy  z procesją różańcową na Cmentarz.

Jutro przeżywać będziemy Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy ksiądz może odprawić trzy Msze św. – jedną w intencji zamówionej przez ofiarodawcę, drugą  w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., trzecią za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to forma duchowej pomocy Kościoła dla zmarłych, zwłaszcza dla tych za których nikt z bliskich się nie modli. W naszej parafii w Dzień Zaduszny Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Wypominki z modlitwami za zmarłych odmówione zostaną o godz. 6.30 i 17.30.

Zachęcamy do wypraszania dla swoich bliskich zmarłych odpustów (czyli darowania przez Boga kary doczesnej należnej człowiekowi za grzechy odpuszczone już na spowiedzi św.). Odpust można uzyskać przez nawiedzenie kościoła od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego lub przez nawiedzenie Cmentarza w dn. 1 – 8 listopada. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa (np. „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” i „Wierzę w Boga”) w intencjach Ojca Świętego. Jeżeli wzbudzimy w duszy postanowienie unikania jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego – możemy uzyskać odpust zupełny, jeśli nasze postanowienie nie będzie całkowite – odpust cząstkowy.

W dni powszednie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych tj. do 8 listopada włącznie zapraszamy na różaniec z Wypominkami za  zmarłych o godz. 17.30. Przez kilka dni Msze św. wieczorne połączone będą ze śpiewem Nieszporów za zmarłych.

Przypominamy, że wypominki za zmarłych odmawiane są w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 6.00, 7.30 i 10.30. Nazwiska zmarłych z Wypominek listopadowych są czytane „po kolei” natomiast nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych przed Mszami, które wybrały osoby proszące o Wypominki. W wypadku nie podania żadnej godziny nazwiska te są dołączone do jednej z list. 

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba orkiestry parafialnej.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W dniach 4 – 26 lipca w Nowym Sączu odbędzie się II Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. W trakcie Festiwalu będzie można zobaczyć osiem nigdy dotąd nie prezentowanych o tematyce pobudzającej do refleksji nad najważniejszymi sprawami w ludzkim życiu. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej Festiwalu:  www.festiwalarka.pl, na stronie naszej parafii oraz na plakacie.