Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 2021-08-15

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 2021-08-15

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” osobom, które podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. Dzisiaj wypada także 101 rocznica „Cudu nad Wisłą” – bitwy, która uratowała Polskę i Europę przed panowaniem bolszewizmu. Jest to nasze święto narodowe. Pamiętajmy o wywieszeniu na domach flag narodowych oraz o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We wtorek 17 sierpnia rozpoczyna się XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego łączenia się z pielgrzymami poprzez korzystanie z transmisji diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Codziennie będzie transmitowana Msza św. z trasy pielgrzymki o godz. 7.30 oraz Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Podsumowaniem wydarzeń każdego dnia będzie Studio Pielgrzymkowe o godz. 20.00.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

W najbliższą sobotę możliwość zwiedzenia wieży naszego kościoła i znajdującej się tam Wystawy będzie wyjątkowo wyłącznie w godz. 10.00 – 12.00. Serdecznie zapraszamy.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Ze stolika w przedsionku kościoła możemy bezpłatnie pobrać archiwalne numery czasopism religijnych. Korzystajmy z tej okazji do pogłębienia znajomości prawd naszej wiary.