Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2024-05-12

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2024-05-12

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba.

Zmiana tajemnic różańcowych – dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30. Dzisiaj wypada także Niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont organów.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych połączonych z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączają się w tę piękną modlitwę gromadząc się wokół przydrożnych kapliczek.

W liturgii Kościoła we wtorek wypada Święto św. Macieja Apostoła a we czwartek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizantów a zwłaszcza biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

W sobotę 18 maja wypada 80 rocznica jednego z największych zwycięstw podczas II wojny światowej – zdobycia Monte Cassino. Warto w tym dniu wspomnieć bohaterstwo Polaków walczących o niepodległość Polski na różnych frontach II wojny światowej.

Rozpoczynamy nabór do działających w parafii grup dziecięcych. Pierwsze spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami odbędzie się na plebanii we czwartek o godz. 16.30. Spotkanie dla dziewcząt pragnących włączyć się w działalność Grupy Maryjnej odbędzie się we środę po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Wójcikówki, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ulicy Elektrodowej, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców ul. Słowackiej, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów i młodzież. Treść napisów przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła, II ołtarz: Eucharystia otwiera na potrzeby braci, III ołtarz: Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa, IV ołtarz: Eucharystia włącza do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Sołtys wsi Łazy Biegonickie zaprasza mieszkańców Łazów Biegonickich na Festyn zielonoświątkowy na obiekcie rekreacyjnym Osiedla Gaj w niedzielę 19 maja.

Rozpoczęcie o godz. 16.00. Natomiast dzieci są zaproszone na Dzień Dziecka 2 czerwca o godz. 14.00.