Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2023-05-21

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2023-05-21

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych połączonych z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. – w niedziele o godz. 15.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączają się w tę piękną modlitwę gromadząc się wokół przydrożnych kapliczek.

Rozpoczynamy nabór do działających w parafii grup dziecięcych. Pierwsze spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami odbędzie się na plebanii we wtorek o godz. 16.30. Natomiast spotkanie dla dziewcząt pragnących włączyć się w działalność Grupy Maryjnej odbędzie się we środę o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

W piątek wypada Dzień Matki. Obejmijmy wdzięczną, modlitewną pamięcią nasze Mamy – zarówno żyjące jak i zmarłe.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia na wszystkich Mszach św. będą się z nami modlić i skierują do nas krótkie słowo Siostry Służebniczki, do których należą pochodzące z naszej parafii siostry: Manfreda Kościsz oraz Sylwia i Ksaweriana Chruślickie. Siostry zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe budowy nowego domu w Żabnie. Budowany dom łączy w sobie funkcję mieszkalną (dom zakonny dla 7 sióstr) z funkcją opiekuńczo-leczniczą dla 20 sióstr chorych i starszych oraz jako dom dziennego pobytu dla 30 seniorów. Po każdej Mszy św. siostry będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Janikówki, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców uliczek pod Winną Górą, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców Gaju, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów i młodzież. Treść napisów przy poszczególnych ołtarzach zostanie podana w następną niedzielę.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Ogiela z ul. Towarowej oraz śp. Zbigniew Talar z ul. Pajora. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Sołtys wsi Łazy Biegonickich, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Łazów Biegonickich na Dzień Dziecka oraz Zielone Świątki w Łazach Biegonickich na placu zabaw w najbliższą niedzielę 28 maja o godz. 14.00.

Parafia Matki Bożej Niepokalanej oraz Parafia Ducha Św. zapraszają w najbliższy czwartek na Drogę Światła czyli procesję ulicami Nowego Sącza z rozważaniami opartymi na nauczaniu św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Niepokalanej o godz. 19.30 a zakończenie w kościele Ducha Św. ok. godz. 21.30. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec.

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza do obejrzenia filmu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Film opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 r. został ogłoszony błogosławionym, stał się patronem młodzieży i Internetu a jego kult rozwija się błyskawicznie, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Film można obejrzeć w Kinie Sokół od poniedziałku do środy o godz. 16.20 oraz we czwartek o godz. 17.00.