Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2020-05-24

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 19.30. Cieszymy się z obecności niektórych wiernych prawie codziennie gromadzących się na modlitwie do Matki Najświętszej. Zapraszamy tych, którzy być może jeszcze w tym  roku nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

Codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 podczas której istnieje możliwość spowiedzi św.

We wtorek 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych matkach – prośmy o błog. Boże dla żywych i wieczne odpoczywanie dla zmarłych Mam.

Rodziców dzieci z klasy trzeciej zapraszamy na spotkanie w kościele w najbliższą środę o godz. 17.00. Spotkanie będzie dotyczyć sprawy tegorocznej I Komunii św.

Informacja dotycząca bierzmowania zostanie podana w przyszłym tygodniu.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Codziennie wieczorem odmawiamy modlitwy Nowenny przed tą uroczystością.

Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się bieżące numery prasy katolickiej. Należność za gazety składamy na tacę na stoliku.

„Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii. Wierni znajdujący się w kościele mogą złożyć ofiarę na tacę leżącą na ołtarzu Matki Bożej a wierni przebywający na zewnątrz –do puszki znajdującej się na stoliku przed wejściem do kościoła. Kilku rodzinom dziękujemy za ofiary złożone na konto parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Pietruch z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu …