Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2019-06-02

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2019-06-02

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Z okazji miesiąca czerwca Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek o poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30 prosimy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tego dnia podczas Mszy św. wieczornej nastąpi przyjęcie 7 chłopców z naszej parafii do grona ministrantów. Zapraszamy na Mszę św. ich rodziców i bliskich.

Spowiedź św. I piątkowa – codziennie przed Mszą św., we czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię tej Uroczystości zapraszamy na wieczorne Czuwanie Modlitewne przygotowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi oraz zespół Chwalcy Pana. W programie przewidziane jest modlitwa uwielbienia, rozważanie Słowa Bożego, świadectwa oraz Msza św. w intencji parafian. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 20.00, zakończenie Mszą św. ok. godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w Roku Jubileuszu 750-lecia powstania naszej parafii.

W najbliższą – drugą niedzielę czerwca w naszej parafii przeżywać będziemy „Niedzielę Inwestycyjną”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na prace przy odnowieniu ołtarzy bocznych w kościele. W miarę możliwości prosimy o ofiarność na ten cel. Również w przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców ul. Biegonickiej, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ul. Elektrodowej, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców Janikówki, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów. Napisy przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Eucharystia – przymierzem miłości, II ołtarz: Eucharystia – wzorem miłosierdzia, III ołtarz: Eucharystia – doświadczeniem Boga, IV ołtarz: Eucharystia – źródłem jedności.

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny. Zapraszamy do lektury.

Informujemy uczestników parafialnej pielgrzymki do Rzymu, że we wtorek 18 czerwca po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe. Podczas spotkania zostaną podane bliższe szczegóły dot. pielgrzymki. Prosimy o przyniesienie dowodów osobistych lub paszportów oraz pieniędzy w wysokości 3000 zł od osoby. Równocześnie informujemy, że są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 16 – 23 września. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. proboszcza. 

Proszono nas o Ogłoszenia:

W sobotę 15 czerwca na stadionie KS Biegoniczanka Szkoła Podstawowa w Biegonicach organizuje IV Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca oraz V Festyn Rodzinny. Biorąc udział w biegu wspieramy leczenie i rehabilitację dwóch młodych ludzi Dariusza Frączka oraz Krzysztofa Chebdy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do biegu można się zapisywać w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej: www.biegniemy.net.pl

Rada Sołecka, Sołtys wsi oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają dzieci z Łazów Biegonickich do obiektu rekreacyjno-sportowego (oś. Gaj) na spotkanie z okazji Dnia Dziecka dzisiaj od godz. 15.00.