Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2017-05-28

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie aż do środy o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze w nabożeństwach majowych nie uczestniczyli. Równocześnie dziękuję młodzieży – członkom Orkiestry Parafialnej za granie z wieży pieśni maryjnych.

Członków Komitetu Przygotowawczego Jubileuszu 750 – lecia Parafii zapraszam na plebanię na spotkanie inaugurujące działalność Komitetu dzisiaj o godz. 16.30. W skład Komitetu oprócz ks. proboszcza wchodzą: Jan Faron, Rafał Gargas, Józef Górka, Dariusz Izworski, Marta Jakubowska, Katarzyna Jodłowska, Tomasz Kądziołka, Andrzej Kowalczyk, Joanna Kowalik, Irmina Michałowicz-Hajduk, Iwona Pasoń-Mrozowska, Jan Rams, Robert Rams, Lucyna Ruchała, Krzysztof Rzońca, Grzegorz Skalski, Izabela Wasiniewska, Jan Witowski, Marian Wolak. Ufamy, że doświadczenie zawodowe i osobiste walory członków Komitetu przyczynią się do dobrego przygotowania się naszej parafii do Jubileuszu.

Równocześnie informujemy, że dzisiaj uruchomiona została specjalna strona internetowa na której systematycznie będą zamieszczane wszelkie informacje dotyczące przygotowań do Jubileuszu. Zachęcamy do korzystania z tej strony, która będzie funkcjonować niezależnie od dotychczasowej strony parafialnej. Adres strony jubileuszowej: www.biegonice750.pl.

Wyjazd uczestników pielgrzymki „Śladami św. Wawrzyńca” z parkingu kościelnego odbędzie się jutro o godz. 8.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – chętni mogą się zgłaszać dziś do zakrystii. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.

We środę przeżywać będziemy Święto Nawiedzenia NMP. Msze św. odprawione będą jak w dni powszednie.

Począwszy od czwartku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W tym tygodniu łączyć je będziemy z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu dniu wypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. – codziennie podczas nabożeństw. Dzieci zapraszamy we czwartek od godz. 17.30, dorosłych w piątek od godz. 17.00. W piątek odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. W I sobotę odmówimy różaniec o godz. 17.30. Msza św. I sobotnia z kazaniem odprawiona zostanie o godz. 18.00.

Członków Róży im. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu Godzinek.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Wójcikówki, II ołtarz (na Podoleńcu) – ul. Towarowej i Sędziwoja, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – Pagorków, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów. Napisy przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, II ołtarz: Bierzcie i jedzcie, III ołtarz: Aby wszyscy stanowili jedno, IV ołtarz: Idźcie i głoście.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu wyrażają podziękowanie parafianom za aktywny udział w akcji RÓŻAŃCE DLA DONBASU. Podziękowanie zamieszczone jest w gablocie.

Sołtys i Rada Sołecka w Łazach Biegonickich zapraszają do udziału w Festynie Rodzinnym połączonym z Dniem Dziecka. Rozpoczęcie w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 w Wiejskim Domu Kultury w Łazach Biegonickich. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.