Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wielbimy Boga w Trójcy Świętej jedynego. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe dziś o godz. 15.00.
Rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane do środy włącznie po Mszy św. wieczornej a w dniach oktawy Bożego Ciała – w łączności z procesją eucharystyczną.
Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 18.30.
W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe – Msze św. będą odprawione jak w niedziele. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i w trakcie Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych. Procesja eucharystyczna będzie odprawiana we czwartek i niedzielę o godz. 15.00 a w pozostałe dni o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością i z okazji I Piątku – codziennie przed Mszami i w środę od godz. 17.00.
Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało i o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Ozdóbmy domy symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.
W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie.
U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Jest dostępny także „Gość Niedzielny Extra” w cenie 14 zł. Temat numeru: św. Piotr i jego następcy. Na stoliku w przedsionku kościoła znajdują się egzemplarze pisma „Dobre Nowiny”. Warto je pobrać bezpłatnie do domów i zapoznać się z nimi.
Z racji procesji eucharystycznej zachęcamy osoby praktykujące nabożeństwo I sobót miesiąca, aby indywidualnie odmówiły tego dnia różaniec.
Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu Godzinek.
Z dniem 1 czerwca br. w budynku plebanii rozpoczyna swoją działalność Kino Parafialne. Stowarzyszenie WAWRZYNIEC udostępnia nam dużą tablicę multimedialną a parafia salę. Parafia zakupiła licencję na wiele filmów religijnych. W najbliższą niedzielę o godz. 16.30 zapraszamy na film „Biała Sukienka”. Film ukazuje ciekawe losy różnych ludzi w kontekście Bożego Ciała. Film utrzymany jest w lekkiej, żartobliwej konwencji i z całą pewnością spodoba się widzom. Jak wszystkie projekcje w Kinie Parafialnym można go będzie obejrzeć bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do uczestnictwa w Parafialnym Konkursie Wokalnym Piosenki Religijno-Patriotycznej. Celem Konkursu jest rozwijanie talentów wokalnych dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i przywiązania do wartości chrześcijańskiej oraz popularyzowanie piosenek o tematyce religijnej i patriotycznej. Eliminacje konkursowe odbędą się w sobotę 27 czerwca na placu przy naszym kościele. Zgłoszenia należy dostarczyć do 24 czerwca do p. Natalii Górowskiej-Kowalik lub do ks. Bogusława Tokarza. Można je także przesłać na adres mailowy: n.gorowska@gmail.com. Regulamin Konkursu oraz Kartę zgłoszenia można pobrać tu.
Proszono nas o ogłoszenie:
W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 na starosądeckim Rynku odbędzie się koncert „Symfonia Ducha”. Będzie to szczególny czas modlitwy, refleksji i wspólnego wielbienia Boga przez śpiew i muzykę. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły – na plakacie i stronie internetowej: www.symfoniaducha.pl
